Lukier plastyczny Sweet Paste zawiera wyłącznie naturalne barwniki

Lukier plastyczny na tort z naturalnych barwników

W otaczającym nas świecie coraz częściej sięgamy po produkty pozwalające nam cieszyć się lepszym zdrowiem i dłuższym życiem. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z nadmiernej ilości dodatków pochodzących z laboratoriów i dodawanych, niestety, do naszej żywności. Dlatego też sięgamy po żywność bio, żywność nie modyfikowaną, coraz częściej czytamy etykiety na produktach. Stajemy się bardziej świadomymi konsumentami …. i bardzo dobrze !

Temat dotyczy również produktów stosowanych w cukiernictwie i piekarnictwie, dotyczy to także takich produktów jak masy cukiernicze - masy lukrowe. Niestety, wiele z istniejących na rynku, posiada w swoim składzie barwniki azowe, które należą do grupy barwników syntetycznych i umożliwiają wybarwienie lukru plastycznego na wszystkie możliwe kolory. Uzyskane barwy są intensywne i bardzo trwałe. Cóż, ich walory estetyczne są widoczne ale czy ich wpływ na zdrowie pozostaje obojętny ? Niestety nie do końca. Co prawda nigdy nie stwierdzono alergii oraz zatrucia barwnikami azo ze względu na ich niewielką zawartość w produkcie. Niektóre z nich nie są dozwolone ze względu na ich toksyczność. Od lat toczą się również dyskusje na temat ich wpływu na  nadpobudliwość u dzieci. Dyskusje środowisk medycznych i producentów żywności toczyć się będą pewnie jeszcze długo, my jednak starajmy się kupować żywność jak najbardziej naturalną, bez sztucznych barwników, nie modyfikowaną genetycznie.

Plastyczny lukier Sweet Paste niewątpliwie są przykładem iż można uniknąć zastosowania barwników syntetycznych. Wszystkie masy cukrowe sprzedawane za pośrednictwem Sweet Paste zawierają tylko naturalne barwniki, mają również certyfikaty poświadczające brak modyfikacji genetycznej, są produktem odpowiednim dla wegetarian oraz wegan. Tak więc poza swoimi walorami estetycznymi posiadają również skład, którego wszyscy poszukujemy.

lukier plastyczny, lukier plastyczny cena, gotowy lukier plastyczny